چگونه زرشک مرغوب را تشخیص دهیم؟

راهنمای خرید زرشک مرغوب

اگر قصد خرید زرشک دارد دست نگهدارید و پس از خواندن راهنمای خرید زرشک به بازار رفته و یا از سایت ما زرشک را خریداری کنید. تا از کیفیت و اصالت زرشک مطمئن باشید.

برعکس عسل و زعفران امکان تقلب در زرشک چندان وجود ندارد و شما به آسانی می توانید زرشک مرغوب و بد تشخیص دهید.

در این مطلب ابتدای روش های تقلب در زرشک را با هم بررسی می کنیم و سپس به معرفی ویژگی های زرشک مرغوب می پردازیم.

زرشک انواع مختلفی مانند دانه اناری، پفکی، کوهی و سیاه دارد. برای آشنایی بیشتر با انواع زرشک کلیک کنید.

راهنمای خرید زرشک، زرشک خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

رنگ خوب و ظاهر تازه: یکی از ویژگی های زرشک خوب این است که باید رنگ آن قرمز روشن باشد و ظاهری توپر و برجسته داشته باشد. اگر رنگ زرشک تیره شده است یا ظاهر زرشک مچاله شده باشد آن زرشک تازه نیست و مرغوبیت خوبی ندارد.

۲. عطر و بوی تازه: بوی یک زرشک خوب باید به راحتی به مشام برسد و قابل تشخیص باشد. اگر بوی زرشک زیاد به مشام نرسد و حس نشود آن زرشک از کیفیت پایینی برخوردار است.

۳. طعم زرشک: یک زرشک خوب طعم بسیار عالی و دلپذیری دارد و مزه آن آزار دهنده نیست. زرشک کهنه طعم مشابه تلخ دارد و برای مصرف کننده ناخوشایند است.

۴. رطوبت و لهیدگی زرشک: زرشک مرغوب از رطوبت و کمی لهیدگی برخوردار است. شما می توانید به راحتی رطوبت باقی مانده در زرشک تازه و مرغوب را احساس کنید. شما با این موارد می توانید زرشک مرغوب و نامرغوب را به آسانی تشخیص دهید.

اگر قصد خرید زرشک را دارید کلیک کنید.

تشخیص زرشک مرغوب

تقلب های زرشک

  1. اضافه کردن آب به زرشک که باعث تازه شدن و هم چنین سنگین شدن آن می شود؛ وقتی که شما این نوع زرشک را خریداری می کنید پس از گذشت مدتی آب زرشک خشک می شود و همچنین وزن آن کم می شود.
  2. مخلوط کردن زرشک دانه اناری و پفکی که باعث می شود زرشک ها را به قیمت زرشک پفکی که گران تر است به شما بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.